F-stop Internal Camera Unit

F-stop Internal Camera Unit

12.05. 2011 - Recenze

Dnes začnu otázkou. Čemu dáváte přednost?  Přenášíte svou fototechniku v brašně přes rameno, nebo snad dáváte raději přednost fotobatohu? Zkoušel jsem postupně všechny varianty a každá má své výhody i nevýhody. Osobně mi nejvíc vyhovuje pohodlné přenášení na zádech, což mi umožňuje svobodnější pohyb. Při jízdě na kole je batoh dokonce nutností. Problémem ovšem zůstalo, že mi téměř žádný specializovaný fotobatoh, který jsem mohl vyzkoušet nevyhovoval.

Dlouhé hledání

Nemyslím si, že jsem tak vybíravý, ale jednoduše mé představy jsou zcela někde jinde. Rád jezdím na kole a tak většina nabízených fotobatohů v našich obchodech je nevyhovující. Téměř všichni se zaměřují buďto na „expediční“ batohy, které svou velikostí absolutně neumožňují volnější pohyb, nebo drtivá většina batohů je určena na běžné krátkodobé nošení někde po městech, ale ne pro sportovní potřeby.

Maximálně mi však vyhovují sportovní batohy od firmy Deuter. Perfekně sedí na zádech a i při delším nošení jsou má ramena a záda naprosto v pohodě. Stejně tak se mi pohodlně jezdí s batohem i na kole. Jednoduše nemá chybu, tedy až na jednu maličkost.

Vnitřek batohů Deuter není přizpůsobený pro přenášení fototechniky a tak je poněkud složitější uložit do batohu vše, co potřebuji a chci. Přemýšlel jsem jak celou věc vyřešit a napadlo mne zajímavé řešení. Vzpomněl jsem si, že jsem kdysi zahlédl něco jako malý kufřík s vnitřkem přizpůsobeným pro uložení fotoaparátu, objektivů a dalších potřeb jako například externí blesk. Takový kufřík nabízí právě společnost F-stop pod názvem ICU, tedy Internal Camera Unit v různých velikostech jako doplněk pro jejich vlastní modely batohů. Bylo rozhodnuto.

Dlouhé čekání

Konečně jsem se dočkal! Tímto pokřikem jsem přivítal oznámenku od České Pošty, že mi dorazil balík ze St. Louis, Missouri, USA. Čekal jsem opravdu velice dlouho, vždyť jsem objednávku odeslal 21.2. 2011 a až 12. 5. 2011 jsem se dočkal. Bohužel celé to bylo způsobeno prázdným skladem společnosti F-stop, která tak sama čekala na dodávku z výrobní továrny v Číně.

Další nepříjemností byla poznámka na oznámence, že balík nebyl doručen z důvodu poškození. Nakonec oním poškozením byla nepřesnost ve váze balíku při převážení po doručení. Balík ovšem obsahoval to, co jsem si objednal a tak jsem ho s ochotou a patrnou netrpělivostí převzal.

f-stop - ICU

Objednal jsem si ICU střední velikosti, který jako jediný má zadní stěnu trochu skosenou jak je patrné na fotografii. Vnitřní přepážky jsou variabilní, tedy vše si můžete snadno přizpůsobit tak jak vám to bude vyhovovat. Výborné jsou zajišťovací gumičky, které lze pomocí suchého zipu umístit jak potřebujete

Celkově mám z ICU velice dobrý pocit. Zvolený materiál i provedení je velice solidní. Po uspořádání vnitřních přepážek jsem uložil vše potřebné: Nikon D300s s nasazeným objektivem Nikkor 17-55mm f/2.8G, Nikkor 105mm f/2.8G Micro, Nikon SB-900 a malý dalekohled Olympus 10×21.

f-stop - ICU

Celou dobu, co jsem čekal na ICU jsem přemýšlel, zda se pohodlně vejde do mého 32L batohu. Dokonale zapadl, oddechl jsem si. Batoh i nadále perfektně sedí na zádech a už se nemohu dočkat až vše otestuji prvním výletem na kole po hřebenech Krušných hor.

Závěr

Na samotný závěr bych se ještě jednou rád zeptal jak to řešíte vy? Vyhovuje vám nabídka fotobatohů v českých obchodech? Myslíte si, že jsem si tímto způsobem pomohl?

Nutno podotknout, že mám pro všechny případy další náhradní řešení. Bylo by to sice o něco nákladnější, ale popravdě jsem se zamiloval do tohoto krasavce, Clik Elite Obscura 😉

Autor

Ačkoliv mě živí převážně IT služby, fotografie, film a cestování je mi životní vášní, které jsem doslova podlehl. Rád poznávám nová místa a lidi, proto nevynechám jedinou příležitost sbalit věci a vyrazit za dobrodružstvím.

2 komentáře
 • Lemrouch Odpovědět

  Šikovné, někdy mi to budeš muset ukázat 🙂

  23 května, 2011
 • Martin Odpovědět

  No koukám je to velice zajímavá věc … sem dlouho přemýšelel zda se to dá sehnat

  …. viděl jsem to jako součást jednoho batohu ,že to šlo takle vyndat..ale kupovat kvůly tomu celej batoh je zbytečný …

  …..ted mam brouka v hlavě jelikož plánuju koupi batohu kam dam nějakej ten vercajk..přidělam na to stativ a ještě do batohu narvu nějaký to jídlo například…alternativa je toto a mrsknu to do vojenského batohu kterej se mi příjemně nosí ale brašna kterou mám se do něj nevejde

  13 září, 2011

Vyjádřete svůj názor